Zdjęcia portretowe – headshot

Zdjęcia portretowe – headshot to inaczej nowoczesny portret z fokusem na twarzy fotografowanej osoby.  Głównym celem zdjęcia typu headshot jest identyfikacja danej osoby. Fotografia powinna zostać wykonana w taki sposób, aby podkreślić dobre cechy z wyglądu modela. Poprzez odpowiednie: stylizację, pozycję, wyraz twarzy, spojrzenie i ekspresję na wykonanym przeze mnie zdjęciu pokazuję konkretne cechy charakteru i osobowości oraz pełnioną funkcję a także tworzę konkretny wymagany przez charakter działania i branżę wizerunek danej osoby. Poprzez zdjęcia kreowany jest wizerunek a dobry wizerunek to podstawa sukcesu w biznesie. To wszystko ma również znaczenie w mniej formalnych dziedzinach działania.

Zdjęcia typu headshot wykonuję najczęściej dla moich klientów z przeznaczeniem na zdjęcia profilowe na strony internetowe do zakładki KONTAKT / O MNIE / O FIRMIE.

sesja wizerunkowa Katowice
Headshot prawnika
Headshot prawnika
sesja wizerunkowa Katowice
Headshot prawnika
Headshot prawnika
zdjęcie profilowe Katowice
Headshot aktorki
zdjęcie profilowe Katowice
Headshot z sesji prywatnej portretowej
sesje korporacyjne Katowice
Headshot polityka
Sesja portretowa Śląsk
Headshot dla Pani lekarz dentysty
fotografia biznesowa Bytom
Headshot dla marki profesjonalisty
zdjęcie profilowe Katowice
Headshot aktora
Profesjonalne sesje biznesowe Bytom
Headshot dla polityka
Zdjęcia portretowe - headshot - to fotografia mająca na celu budowanie marki osobistej. Sukces zdjęć wizerunkowych to odpowiednie pokazanie osoby na zdjęciu
Headshot dla trenera

Headshoty pracowników w firmach bardzo często wykorzystywane są na strony internetowe biznesów do zakładek O FIRMIE / POZNAJ NAS / NASZ ZESPÓŁ / KIM JESTEŚMY. Zdjęcia takie są idealne jako zdjęcia profilowe w social media: na Facebooka, Instagrama, Goldenline, Linkedin a także spełniają swoje zadanie identyfikacji wizualnej na stronach promujących aktorów, modeli, autorów i innych ludzi mediów i kultury. Headshoty wykorzystywane są również w komunikacji wewnętrznej w firmach lub wiszą w lobby firmowym z dumą prezentując zaangażowany w sukces firmy zespół. Zdjęcia robione są do celów komercyjnych jak i do mniej formalnych projektów. Prywatnie headshoty wykonuję dla klientów jako profesjonalne zdjęcie do CV, na profile w mediach społecznościowych a także do serwisów randkowych.

Profesjonalna fotografia biznesowa Katowice, zdjęcia wizerunkowe Bytom, sesje dla firm i osób prywatnych – Śląsk, zdjęcia portretowe headshot, fotografia wnętrz i obiektów Chorzów, Sosnowiec, Wrocław…
Zdjęcia portretowe – headshoty z sesji biznesowej dla FemiCentrum – nowoczesnej przychodni lekarsko-kosmetologicznej dla kobiet w Jeleniej Górze. Poza zdjęciami portretowymi wykonałam również zdjęcia wnętrz oraz sytuacyjne zdjęcia z życia firmy. Zdjęcia z sesji biznesowej, właściciele FemiCentrum używają na stronie internetowej przychodni, na social media do kampanii oraz w codziennych aktualizacjach dotyczących FemiCentrum. Korzystają z nich podczas tworzenia ulotek, broszur reklamowych a także drukowanej oferty wraz z cennikiem usług. Zdjęcia wykonane przeze mnie dla FemiCentrum można znaleźć na stronie internetowej KLINIKI. Na podstronie NASZ ZESPÓŁ można zobaczyć wykonane przeze mnie headshoty z sesji biznesowej w firmie.
Skontaktuj się ze mną: +48 606955985 lub formularz kontaktowy, facebook, instagram

Osoby zainteresowane wykonaniem profesjonalnych zdjęć zachęcam do zapoznania się z moją ofertą, w której znaleźć można szczegóły sesji zdjęciowych a także cennik:

Profesjonalne headshoty wykonuję w studio, w plenerze lub podczas sesji biznesowych i wizerunkowych u klienta. Przywożę wtedy ze sobą zestaw z tłem i oświetleniem, tak aby prawidłowo doświetlić i wykonać profesjonalne zdjęcia. Przed sesją ustalam z klientem szczegóły odnośnie przygotowań do sesji dotyczących odpowiedniej stylizacji, makijażu, uczesania, biżuterii. Przed sesją ustalam również z klientem cel wykonywania zdjęć. Ważna dla mnie między innymi jest znajomość branży, w której działa klient. Dzięki tej informacji jestem w stanie dopasować styl zdjęć do wymagań klienta. Przykładowo dla Izby Radców Prawnych z Wałbrzycha, dla których wykonałam headshoty podczas sesji biznesowej ważne było, aby wszyscy wyglądali pozytywnie i profesjonalnie z prostą sylwetką, bez przekrzywiania głowy. Podczas sesji wykonuję serię zdjęć zmieniając ustawiania ciała, wyraz twarzy, intensywność spojrzenia. Dzięki tym wszystkim zabiegom jestem w stanie przedstawić na profesjonalnej fotografii osobę prawdziwą, która czuje się dobrze podczas sesji co wpływa na dobrą i odpowiednią ekspresję na zdjęciu. Na każdym etapie procesu profesjonalnej sesji zdjęciowej moi klienci są przeze mnie informowani o działaniach i kolejnych etapach procesu.

Zdjęcia portretowe – korporacyjne headshoty z sesji biznesowej dla Kliniki rehabilitacji i osteopatii – Katarzyna Wiśniewska w Jeleniej Górze. Więcej wykonanych przeze mnie podczas sesji fotografii: wizerunkowych, wnętrz, sytuacyjnych – z życia firmy można znaleźć na stronie internetowej KLINIKI. Na podstronie ZESPÓŁ można zobaczyć jak użyte mogę zostać headshoty z sesji biznesowej w firmie. Współpraca z profesjonalnym fotografem jest wręcz wymagana podczas tworzenia strony internetowej, obsługiwania social media, kampanii reklamowych oraz tworzenia drukowanych materiałów reklamowych.

Zdjęcia portretowe – headshoty wykorzystywane są również w materiałach drukowanych, w artykułach w prasie, na okładce książek w części o autorze, w ulotkach i magazynach promocyjnych. Zdjęcie takie można wykorzystać na wizytówce lub na ulotce.

Przed moim obiektywem stanęło kilku polityków, którzy wykorzystali zdjęcia z sesji podczas swojej kampanii wyborczej. Zdjęcia pojawiły się na ulotkach, na stronach internetowych kandydatów a także na billboardach.

Skontaktuj się ze mną: +48 606955985 lub formularz kontaktowy, facebook, instagram

Portrety mogę wykonać w pionie lub w poziomie w zależności od potrzeby użycia danego zdjęcia i wymagań klienta. Może to być klasyczny stonowany portret z łagodnym i pozytywnym wyrazem twarzy, stosowane najczęściej dla ludzi biznesu, polityków, profesjonalistów. Może to być portret, który pokazać ma charyzmę modela, szczególnie ważne dla menedżerów. Dla aktorów i modeli mogę wykonać serię portretów pokazujących różną ekspresję i wygląd danej osoby, tak aby pokazać możliwości gry aktorskiej danej osoby. Zdjęcia mogę być kolorowe lub czarno-białe, w zależności od potrzeb klienta.

Fotografia wizerunkowa na Śląsku – headshoty korporacyjne. Powyżej zdjęcia wykonane dla Izby Radców Prawnych z Wałbrzycha. Zalecenie klienta było takie, aby każda z osób wyglądała profesjonalnie i pozytywnie. Przed sesją przekazałam klientowi wymagania co do stylizacji, uczesania i dla Pań makijażu.

Przy sesjach typu headshot obróbka graficzna zdjęć polega na poprawieniu ekspozycji, kontrastu i kolorów, usunięciu wystających włosów, poprawieniu odstających ubrań, retusz ubrań (np. białe paproszki, włosy, plamki), delikatnym retuszu twarzy bez usuwania znaków szczególnych i delikatnym załagodzeniu zmarszczek, jeśli konieczne. Na życzenie klienta, za dodatkową opłatą, możliwe jest wycięcie osoby z tła.

zdjęcie profilowe Katowice
zdjęcie profilowe Katowice
zdjęcie profilowe Katowice
zdjęcie profilowe Katowice
Fotografia portretowa – headshoty dla celów prywatnych. Praca z klientką oraz różną postprodukcja zdjęć zaowocowała, przy tej samej stylizacji, kilkoma zdjęciami z różniącym się przekazem i możliwie różnym odbiorem zdjęć.

Osoby zainteresowane wykonaniem profesjonalnych zdjęć zachęcam do zapoznania się z moją ofertą, w której znaleźć można szczegóły sesji zdjęciowych a także cennik:

Zapraszam również do obejrzenia mojego portfolio zdjęć wizerunkowych, sesji biznesowych, sesji dla firm, fotografii hotelowej, fotografii portretowej, zdjęć kobiecych, sensualnych a także fotografii rodzinnej, okolicznościowej i ślubnej. Więcej informacji o mojej pracy fotografa jest dostępnych na moim blogu.