Jak się przygotować do rodzinnej sesji zdjęciowej

Zdjęcia rodzinne Jelenia Góra. rodzinna sesja zdjęciowa jak się przygotować

Większość rodzinnych sesji zdjęciowych wykonuję w plenerze w Parku Zdrojowym lub Parku Norweskim w Cieplicach Śląskich-Zdrój. Chętnie odwiedzam również moich klientów z aparatem w ich domach lub miejscach, które wybiorą. Z miłośnikami górskich spacerów, łąk i lasów z przyjemnością wybieram się na sesje zdjęciowe na szlaki turystyczne.

Rodzinna plenerowa sesja zdjęciowa trwa około godziny. Dzień oraz godziny sesji uzgadniamy wspólnie. Nie ma dla mnie znaczenia ani pora dnia, ani pora roku. Wszystko zależy od tego jakie są Wasze oczekiwania. Dla sesji plenerowej jedyną przeszkodą jest deszcz, ponieważ nikt nie chce biegać w mokrych ubraniach i z mokrą głową. Dlatego, osobom pragnącym klimatycznych zdjęć w deszczu, zawsze proponuję zabranie ze sobą kolorowych parasolek, płaszczy przeciwdeszczowych oraz kaloszy.

Jako profesjonalny fotograf dysponuję dobrym sprzętem fotograficznym oraz sztucznym oświetleniem, które pomocne jest w okresie jesienno-zimowym oraz podczas sesji studyjnych.

Profesjonalna i artystyczna fotografia rodzinna Jelenia Góra i okolice. Zapraszam po ponadczasowe zdjęcia rodzinne, które pozostaną z Wami na dłużej. Fotograf Jelenia Góra - Klaudia Cieplińska. Rodzinna sesja zdjęciowa jak się przygotować

Bardzo ważną kwestią jest wybór ubrań do sesji zdjęciowej. Ma on znaczący wpływ na późniejszy odbiór ujęć. Podczas przygotowywania strojów na sesję rodzinną proponuję, aby rodzice i dzieci byli ubrani w rzeczy tego samego koloru lub o podobnych odcieniach, na przykład niebieskie dżinsy oraz biała góra lub ciemne spodnie i błękitna (jasnoniebieska) góra. Mogą oczywiście być również inne kolory na przykład brązy, fiolety, pomarańcze, turkusy czy inne pastelowe barwy. Nie polecam ubrań z dużymi różnokolorowymi nadrukami, które odwracają uwagę od osoby. Dla rodziców dobrze sprawdza się ubiór stonowany i podobny kolorystycznie. Dziewczynki uroczo wyglądają w zwiewnych jasno-kolorowych sukienkach, a chłopcy w koszulach w kratę i rozpinanych swetrach. Na zdjęciach ładnie prezentują się warstwy, czyli rozpięta koszula a pod nią t-shirt lub sweter zarzucony na ramiona.

Do zdjęć portretowych obowiązuje pełna dowolność w ubiorze i w kolorze. Dla dziewczynek proponuję zabrać ze sobą jej ulubioną sukienkę, bluzkę, spodnie, kapelusz, ukochaną maskotkę, kolorowe korale, wstążki i inne dziewczęce drobiazgi. Dla chłopców czapeczki, koszule, rozpinane swetry lub szelki do spodni. Dodatki pozwalają skupić uwagę oraz pomagają modelom czuć się swobodnie przed obiektywem, ponieważ zawsze można schować ręce do kieszeni, trzymać się za klapy marynarki czy kurtki, bawić się naszyjnikiem, kapeluszem, apaszką lub okularami.

Styl sesji zależy od Was, Wy jesteście moimi bohaterami, na Was skupiam moją uwagę. Profesjonalna i artystyczna zdjęciowa sesja rodzinna w plenerze Jelenia Góra i okolice. Rodzinna sesja zdjęciowa jak się przygotować

Na zdjęciach szczególną uwagę zwraca się na twarz, oczy, włosy oraz dłonie. Panie zawsze proszę o dzienny makijaż z podkreślonymi oczami, delikatną szminką lub nawilżającym błyszczykiem na ustach oraz o pomalowane paznokcie. Zachęcam również do tego, aby wyspać się dobrze w nocy przed dniem naszego spotkania. Dzięki temu modele są promienni i pięknie wychodzą na zdjęciach.

Zawsze dbam o to, aby sesja fotograficzna była dla moich gości mile spędzonym czasem. Poza powyższymi najważniejszy podczas sesji zdjęciowej jest dobry humor oraz chęć do przeżycia czegoś niezwykłego przez wszystkich uczestników. Jako fotograf rodzinny na zdjęciach pragnę uchwycić piękne chwile, emocje oraz charakterystyczne dla poszczególnych osób zachowania. Wspaniałe ujęcia są możliwe do wykonania przede wszystkim dzięki zaangażowaniu moich gości, pozytywnym emocjom, a także moim wskazówkom. Wspólna praca podczas kilku popołudniowych godzin jest niezapomnianą przygodą, o której cała rodzina będzie pamiętać przez długi czas a fantastyczne zdjęcia będą jej o tym przypominać.

Profesjonalna i artystyczna fotografia rodzinna Jelenia Góra i okolice. Zapraszam po ponadczasowe zdjęcia rodzinne, które pozostaną z Wami na dłużej. Fotograf Jelenia Góra - Klaudia Cieplińska

Po sesji, spędzam kilka godzin na wyborze i obróbce zdjęć, tak aby każda fotografia była perfekcyjnie przygotowana. Ten proces trwa około 10 dni. Po tym czasie na e-maila przesyłam linka do galerii, z której możecie wybrać zdjęcia. Po dokonanej selekcji zdjęcia trafiają do Was w wersji elektronicznej w wysokiej rozdzielczości oraz w wersji do prezentacji w internecie. Wszystkim swoim klientom proponuję zakupienie odbitek z zakupionych zdjęć. Większe formaty pięknie prezentować się będą jako pamiątka na ścianie dziecięcego pokoju lub jako prezent dla kochającej rodziny.

Zachęcam do zapoznania się z moim portfolio fotografii rodzinnej, dziecięcej oraz portretowej. Zapraszam na fotograficzne sesje zdjęciowe, które również dla Was będą niecodziennym oraz bardzo miłym doświadczeniem. Do zobaczenia już niedługo 🙂