Postprodukcja zdjęć – to również jest w cenie Waszych pakietów

Myślę, że wszyscy lubią oglądać zdjęcia: PRZED i PO. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć w wersji PRZED czyli prosto z mojego aparatu i obiektywu za grube tysiące;) oraz w wersji PO czyli po mojej autorskiej obróbce. Profesjonalny retusz naprawdę robi różnicę w odbiorze zdjęć. To jest coś co przyczynia się do tego, że jedne zdjęcia podobają Wam się bardziej niż drugie.

Moje pakiety fotograficzne, poza samą sesją zdjęciową, zawierają również proces postprodukcji zdjęć. Wykupując u mnie sesje zdjęciowe płacicie również za czas, który poświęcam na dopracowanie wcześniej wykonanego przeze mnie zdjęcia.

Podstawowe czynności, które wykonuję podczas obróbki zdjęć to:

  • ustawiam prawidłowy balans bieli
  • koryguję ekspozycję, kolory i kontrast
  • odpowiednio kadruję zdjęcie
  • wyostrzam zdjęcie i usuwam lub dodaję szum,
  • wykonuję retusz: skóry, włosów, ubrania, tła,
  • jeśli potrzebne usuwam fałdki 😉,
  • usuwam śmieci i niepotrzebne rzeczy z kadru
  • nadaję klimat zdjęciom, dzięki kolorom, światłom i cieniom, różnym nakładkom

Dla osób zainteresowanych fotografią przygotowałam zestaw kursów, z których jeden dotyczy właśnie obróbki zdjęć. Zapraszam 🙂

Wybierając fotografa na sesję wizerunkową, kobiecą, wnętrz i architektury, rodzinną czy ślubną zwróćcie uwagę na zdjęcia wykonane przez te osoby. Przypatrzcie się im bliżej i oceńcie porównując podobne kadry czy na pewno umiejętności fotografa wykraczają poza naciśnięcie spustu migawki. Popatrzcie na zdjęcia portretowe czy wykonany został chociaż podstawowy retusz. W dobie dostępnych w wielu aplikacjach filtrów, cała masa tzw. „fotografów” na zdjęcia nakłada filtr, nie zawsze pasujący do klimatu sesji, i na tym kończy swoją pracę. Według mnie nie o to w tym wszystkich chodzi…

Fotografia, którą oferuję ma przedstawiać świat z jego ładnej strony, ma pokazywać Was z Waszej najpiękniejszej strony. W mojej fotografii zawiera się dużo psychologii, ponieważ jako profesjonalny fotograf nie pozwolę sobie wykonać dla Was sesji, efekty której będą sprzeczne z Waszymi wymaganiami czy oczekiwaniami. W mojej fotografii doceniam piękno i naturalność. Podkreślam walory, ukrywam lub tuszuję niedoskonałości. Jako kobieta doskonale rozumiem wymagania Pań, które stają przed moim obiektywem. Jako magister zarządzania i marketingu ze specjalizacją w psychologii biznesu wykonam sesję odpowiednią dla dobrej reklamy Waszego biznesu. Oglądając moje zdjęcia i porównując je do innych zdjęć, zobaczycie różnicę. Jako nieprofesjonaliści nie będziecie wiedzieć czy to kwestia użytej odpowiedniej ogniskowej, pasującego kontrastu, dobrej ekspozycji i kolorystyki, ładnego koloru skóry, właściwego wypozowania osoby lub kąta, z którego zostało zrobione zdjęcie. Porównując zdjęcia po prostu zauważycie różnicę ich wykonania.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w moim portfolio zdjęć wizerunkowych, kobiecych, zdjęć rodzinnych, reklamowych i modowych. Zainteresowanych fotografią ślubną zachęcam do odwiedzenia mojej drugiej witryny poświęconej w całości fotografii ślubnej.W mojej ofercie mam również foto manipulacje. Tutaj przykładowe projekty, które wykonałam: