Postprodukcja zdjęć – w cenie pakietów

Myślę, że wszyscy lubią oglądać zdjęcia: PRZED i PO. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć w wersji PRZED czyli prosto z mojego aparatu i obiektywu za grube tysiące;) oraz w wersji PO czyli po mojej autorskiej obróbce. Profesjonalny retusz naprawdę robi różnicę w odbiorze zdjęć. Zdjęcia z naturalnym retuszem w portfolio to tzw. must have profesjonalnego fotografia i to właśnie odróżnia go od amatora. To jest coś co przyczynia się do tego, że jedne zdjęcia podobają Wam się bardziej niż drugie.

Profesjonalna Fotografia – Klaudia Cieplińska – Katowice, zdjęcia reklamowe Bytom, sesje biznesowe Śląsk, fotografia wnętrz i obiektów Gliwice, Sosnowiec, Wrocław, Opole.

Moje pakiety fotograficzne, poza samą sesją zdjęciową, zawierają również proces postprodukcji zdjęć. Wykupując u mnie sesje zdjęciowe płacicie również za czas, który poświęcam na dopracowanie wcześniej wykonanego przeze mnie zdjęcia. Wykonuję naturalny i odpowiedni retusz, w zależności od sesji. Na przykład dla zdjęć wizerunkowych retusz jest dość delikatny, tak aby załagodzić niedoskonałości skóry a zachować naturalny wygląd danej osoby.

Podstawowe czynności, które wykonuję podczas obróbki zdjęć to:

  • ustawiam prawidłowy balans bieli
  • koryguję ekspozycję, kolory i kontrast
  • odpowiednio kadruję zdjęcie
  • wyostrzam zdjęcie i usuwam lub dodaję szum,
  • wykonuję retusz: skóry, włosów, ubrania, tła,
  • jeśli potrzebne usuwam fałdki 😉,
  • usuwam śmieci i niepotrzebne rzeczy z kadru
  • nadaję klimat zdjęciom, dzięki kolorom, światłom i cieniom, różnym nakładkom

Dla osób zainteresowanych fotografią przygotowałam zestaw kursów, z których jeden dotyczy właśnie obróbki zdjęć. Zapraszam 🙂

Wybierając fotografa na sesję wizerunkową, sensualną sesję kobiecą, do wykonania zdjęć wnętrz i architektury, do fotografii rodzinnej, portretowej czy ślubnej zwróćcie uwagę na zdjęcia wykonane przez te osoby. Przypatrzcie się im bliżej i oceńcie porównując podobne kadry czy na pewno umiejętności fotografa wykraczają poza naciśnięcie spustu migawki. Popatrzcie na zdjęcia portretowe czy wykonany został chociaż podstawowy retusz. W dobie dostępnych w wielu aplikacjach filtrów, cała masa tzw. “fotografów” na zdjęcia nakłada filtr, nie zawsze pasujący do klimatu sesji, i na tym kończy swoją pracę. Według mnie w profesjonalnej fotografii i obróbce graficznej zdjęcia chodzi o coś więcej.

Skontaktuj się ze mną: +48 606955985 lub formularz kontaktowy, facebook, instagram

Fotografia, którą oferuję ma przedstawiać Was/Waszą firmę z najlepszej strony. Zasada ta ma znaczenie w fotografii biznesowej, zdjęciach wizerunkowych i portretowych, fotografii kobiecej a także na zdjęciach rodzinnych. W mojej fotografii zawiera się dużo psychologii, ponieważ jako profesjonalny fotograf nie pozwolę sobie wykonać dla Was sesji, efekty której będą sprzeczne z Waszymi wymaganiami czy oczekiwaniami. W mojej fotografii doceniam piękno i naturalność. Podkreślam walory, ukrywam lub tuszuję niedoskonałości. Jako kobieta doskonale rozumiem wymagania Pań, które stają przed moim obiektywem. Jako magister zarządzania i marketingu ze specjalizacją w psychologii biznesu wykonam sesję odpowiednią dla dobrej reklamy Waszego biznesu. Oglądając moje zdjęcia i porównując je do innych zdjęć, zobaczycie różnicę. Jako nieprofesjonaliści nie będziecie wiedzieć czy to kwestia użytej odpowiedniej ogniskowej, pasującego kontrastu, dobrej ekspozycji i kolorystyki, ładnego koloru skóry, właściwego wypozowania osoby lub kąta, z którego zostało zrobione zdjęcie. Porównując zdjęcia po prostu zauważycie różnicę ich wykonania.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w moim portfolio zdjęć wizerunkowych, biznesowych, kobiecych, zdjęć rodzinnych, sesji kulinarnych, zdjęć hotelowych, reklamowych i modowych. Zainteresowanych fotografią ślubną zachęcam do odwiedzenia mojej drugiej witryny poświęconej w całości fotografii ślubnej.


Fotografia rodzinna Bytom

Fotografia rodzinna BytomFotografia rodzinna Bytom
W mojej ofercie mam również foto manipulacje. Tutaj przykładowe projekty, które wykonałam: