Fotografia eventowa

Fotografia eventowa, zdjęcia na konferencjach, warsztatach czy spotkaniach biznesowych to duże wyzwanie dla fotografa, który poradzić sobie musi między innymi z bardzo konkretnymi wymaganiami klienta, z harmonogramem, z zastanym podczas wydarzenia oświetleniem a także z pokazaniem na zdjęciach gości eventu z ich jak najbardziej korzystnej strony.

Znajomość swojego aparatu fotograficznego i oświetlenia jest przy tego typu reportażu podstawą. Sprzęt nie może przeszkadzać 😉

Najważniejsze rzeczy, które biorę pod uwagę przygotowując się do fotografowania eventów to:

  • ustalenie z organizatorem eventu priorytetów podczas reportażu,
  • znajomość harmonogramu eventu oraz najważniejszych osób biorących udział w wydarzeniu,
  • dopasowanie mojego wyglądu i zachowania do okazji i rangi wydarzenia,
  • odpowiednia edycja graficzna wykonanych zdjęć: korekcja ekspozycji, kolorów i kontrastu, wykadrowanie zdjęć,
  • dodanie logo eventu na zdjęciu,
  • zasady dotyczące czasu i sposobu przekazania gotowych zdjęć klientowi

Podczas mojej pracy fotografa miałam przyjemność wykonać reportaże z eventów między innymi dla takich firm jak: Galeria Nowy Rynek w Jeleniej Górze ( 2-letnia współpraca i wykonanie zdjęć podczas szeregu eventów w galerii ), Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ( 2 edycje Forum BOSSKICH ), Dr. Schumacher Sp. o.o. ( event dla 1000 pracowników z okazji 40-lecia firmy w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu ), Polchar Sp. z o.o. ( impreza integracyjna dla pracowników w Hotelu Cottonina Hotel & Mineral Spa Resort w Świeradowie-Zdrój, Nowoczesne Kobiety ( reportaż podczas warsztatów dla kobiet ).

Zachęcam do obejrzenia przykładowych zdjęć, które wykonałam dla moich klientów oraz do kontaktu w przypadku zainteresowania skorzystaniem z moich usług profesjonalnej fotografii podczas eventów Państwa firm. Wszelkie szczegóły ustalamy w zależności od Państwa wymagań.